Рецепти

Пилешко во крем со лимон

13. декември 2017 - 19:54 | К.З.

Пилешкото е едно од најконзумираните меса кај нас. Нема многу маснотии, а со него можат да се направат мал милион рецепти. Еве еден таков, пилешко во крем со лимон, предлог за вашиот утрешен ручек.

Иако можеби не ви изгледа така, овој рецепт е многу лесен за подготовка и е доволен за четири порции. За приготвување на овој оброк погледнете го видеото подолу, кое го подготви екипата на YouTube каналот на Tasty.

Потребни состојки:

2 парчиња пилешки стек

маслиново масло

кисела павлака

лимон

неколку листови босилек

сол и суви билни зачини

Пријатен апетит!

Коментирај