Рецепти

Малку поинаков рецепт за совршено Мохито

11. јули 2017 - 19:03 | Б.С.Б.

Мохитото е традиционален кубански коктел кој се подготвува од неколку состојки, но од овој рецепт се добива на изглед малку поразличен освежителен пијалак.

Потребни состојки за Мохито кое ја менува бојата:

За синиот мраз: 3 чаши вода, црвена зелка, шеќер.

За мразот од лимета: сок од лимета, вода, свежо нане, две големи лажички бел рум.

Подготовката погледнете ја во видеото:

Коментирај